Výtvarné kurzy pro dospělé
Výtvarné kurzy pro dospělé

Od září roku 2021 probíhá v Oblastní galerii Vysočiny výtvarný kurz pro dospělé. V loňském roce byl kurz rozdělen do šesti lekcí, které se uskutečnily od září do prosince.

Účastníci si vyzkoušeli techniku kresby i malby, z námětů potom zátiší, portrét podle busty, kresbu architektury a krajinomalbu přímo v plenéru. V posledním setkání jsme pak lekce uzavřeli abstraktní malbou. Tento námět byl pojatý volněji než ostatní a každý do něho vložil kus své osobnosti.

Zajímavé a přínosné bylo sledovat, která výtvarná technika je v kolektivu nejvíc oblíbená. Někteří dávali přednost kresbě pro její preciznost a možnost přesného zachycení detailu, pro jiné byla favoritem malba, při které se mohli více uvolnit.

V prvním pololetí letošního roku bude výtvarný kurz pro dospělé pokračovat. Opět se bude skládat ze šesti lekcí, pro které bude vyhrazeno vždy jedno úterý v měsíci od ledna do června. Zájemci se mohou těšit na nové náměty, v případě hezkého počasí budeme tvořit venku. Novinkou potom bude seznámení s vybranými grafickými technikami. Kurz je oddechový, vhodný i pro úplné začátečníky, důležitá je radost z tvorby. Z každého setkání si odnesete jeden obrázek. Srdečně zvaní jsou všichni, kdo rádi malují, nebo chtějí začít malovat, popřípadě si chtějí odpočinout u pohodové činnosti a setkat se s lidmi, kteří mají rádi výtvarné umění.

 

4. 1. 2022

edukační pracovník, knihovník
Bc. Veronika Dolanská

tel. č.: 567 215 479; 605 969 592
dolanska@ogv.cz