My a Zaváté šlépěje
My a Zaváté šlépěje

V letošním školním roce jsme se přihlásili do humanitního semináře, kde spolupracujeme s jihlavskou galerií.

Projekt se jmenuje Zaváté šlépěje. Na prvním setkání jsme se věnovali sochaři Jaroslavu Šlezingerovi, který v Jihlavě vytvářel sochy, a jedna z nich se jmenuje právě Zaváté šlépěje. Najdete ji na jihlavském hřbitově. Toto dílo představuje autorovu matku a manželku. Dále jsme dostali možnost podílet se na návrhu památníku obětem komunistického režimu, mezi které Jaroslav Šlezinger patřil. Na návrzích spolupracujeme s panem architektem Vojtěchem Teclem a paní sochařkou Terezou Tecl Brussmannovou.

Naučili jsme se, že nezáleží jen mít vizi, ale je potřeba i přemýšlet o materiálech a praktičnosti. Všichni jsme navrhovali a pak jsme hlasovali, který návrh je nejlepší. Kristýna Faltová vyhrála, a tak jsme se dali do práce. Začali jsme tvořit návrhy ve dvou skupinách, na které jsme se rozdělili. První vytvářela 3D modely soch z drátků, ale bohužel nevíme, jak to probíhalo. Dívali jsme se však na fotky a vypadalo to moc zajímavě.

Druhá skupina vymýšlela výrazné plakáty k vernisáži. Zkoušeli jsme různé barvy, tvary a na všem jsme se společně shodli. Barvy jsme vybírali podle výraznosti a dobré viditelnosti, zároveň jsme chtěli, aby to nebyly náhodné barvy, ale nechte se překvapit. :-)

Toto pro vás napsali žáci devátého ročníku ZŠ O. Březiny.

Vaše Denča, Emča, Nikča, Lucka, Áďa č.1, Áďa č.2, Simča, Míša, Karin, Mája

 

Více o projektu ➜ ogv.cz/zavate-slepeje

Fotogalerie