Dílny pro seniory
Dílny pro seniory

Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě pořádá ve spolupráci s jihlavským Senior Point dlouhodobě výtvarné dílny pro seniory.

Dílny navštěvují zatím pouze dámy, které, spojuje nejen zájem o umění, ale také touha rozšířit si své výtvarné znalosti, poznat nové tvůrčí techniky, odpočinout si od shonu všedních dní a setkat se zde s lidmi, kteří svůj život chtějí obohatit uměním.

Dílny se konají vždy poslední čtvrtek v měsíci a jsou zaměřeny na různá témata. Letošní rok se účastnice nechaly inspirovat několika výstavami, které galerie pořádala. Těmi byly výstava Jan Honsa – Samotář se srdcem venkovana, Sestry Válovy – Pod jedním nebem a Tři kroky od buku. V návaznosti na tyto výstavy si vyzkoušeli nejen malování podle předlohy, ale i zcela originální díla ve stylu asambláže. Každá z dam na výstavu pohlížela trochu jinak a jejich náplň tak vlastní tvorbou posunula dál. Dílny byly obohaceny i o tematické tvoření k velikonočním svátkům, kdy jsme vyráběly originální výzdobu. Samozřejmé je, že si veškerá díla mohou účastnice odnést domů.

Zajímavé je na dílnách sledovat, co koho baví nejvíc, jaký výtvarný projev je komu nejbližší. Někdo rád maluje barvami, jiný je nadšený z prostorové tvorby. Proto činnosti pravidelně střídáme. Výstavu si ale rádi prohlédnou všichni. Dílny pro seniory mají být hlavně pohodové a nabízet odpočinek a odreagování, pro které je výtvarná činnost ideální.

 

Veronika Dolanská, 9. 5. 2022

edukační pracovník, knihovník
Bc. Veronika Dolanská

tel. č.: 567 215 479; 605 969 592
dolanska@ogv.cz 

Fotogalerie