1
1

Zastávky umění

1. 11. 2022 — 30. 6. 2023

Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě se v letošním školním roce zapojila do projektu Jihlava mi není fu©k! s programem Zastávky umění. Ke spolupráci přizvala třídu studentů jihlavského gymnázia a žáků ZŠ Křesťanská. 

Cílem programu je vytvořit výtvarnou intervenci ve veřejném prostoru, která bude vyjadřovat jejich názory, příběhy nebo interpretace. Ve svých výtvarných výpovědích se zaměří na témata spojená s událostmi v místě, kde žijí, nebo v jeho okolí - především tedy v prostředí města Jihlavy. K výtvarnému zpracování budou využity trolejbusové a autobusové zastávky. Právě ty slouží k zastavení a dávají tak možnost vnímat ve vymezeném čase sdělení studentů.

Kontaktní osoba: Mgr. Pavlína Pitrová / pitrova@ogv.cz / 604 875 412

Program Zastávky umění je realizován v rámci projektu Jihlava mi není fu©k! díky podpoře ČSOB pomáhá regionům. Ve spolupráci s KVAS z.s., Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, Gymnázium Jihlava a Křesťanská základní škola v Jihlavě.
#jihlavasodvahou #sodvahou #jihlavaminenifuk
www.jihlavasodvahou.cz
www.facebook.com/jihlavasodvahou

 

4. 11. 2022 / OGV Masarykovo náměstí [FOTO] / Gymnázium Jihlava
14. 11. 2022 / OGV Masarykovo náměstí [FOTO] / Křesťanská základní škola v Jihlavě
První seznamovací setkání proběhlo v galerii na Masarykově náměstí. Koordinátorka Zuzana Demlová seznámila žáky s projektem Jihlava mi není fu©k! Následně jsme studentům představili záměr a ideu programu Zastávky umění. Dozvěděli se, jaké přístřešky jsou k dispozici, proč zrovna tyto a jakým způsobem přistupovat k jejich tématickému a výtvarnému ztvárnění. Na závěr proběhlo krátké shrnutí. Žáci měli možnost sdělit nám anonymně své obavy, ale také pozitivní reakce z projektu, který je v následujícím školním roce čeká.

registrace ⟶
edukační pracovník
Mgr. Pavlína Pitrová

tel. č.: 567 217 133; 604 875 412
pitrova@ogv.cz

aktuálně