V kůži tajného agenta
V kůži tajného agenta

Duben 1939. Továrník Alfred Löw-Beer narychlo odjíždí z Brna.

Jeho žena Marianne opustila republiku již po obsazení Sudet a netrpělivě očekává příjezd svého manžela, který se v protektorátu pokoušel zachránit část majetku před nacisty. Do Anglie má dorazit každým dnem. Ale nepřijíždí a ani se neozývá. Proto Marianne požádá tajného agenta sira Paula Dukese, zda by se nevydal do Československa a manžela nenašel. A pátrání začíná…

Úžasnou hru s názvem V kůži tajného agenta připravili pro návštěvníky vily Löw-Beer, která patří pod Muzeum Brněnska, historička Jana Černá a edukátorka Markéta Brhlíková. Nechaly se inspirovat skutečným životním příběhem majitele vily Alfreda Löw-Beera a především knihou sira Paula Dukese s názvem Tanec s Gestapem. Autor, bývalý agent britské tajné služby se skutečně vydal do protektorátu a po zmizelém Alfredovi pátral.

Společně s několika dalšími edukátory z Vysočiny jsem měla štěstí a pátrací hru si mohla vyzkoušet na vlastní kůži. Kolegyně z Brna si na nás udělaly čas a hru nám představily. Po jejím skončení byl prostor na praktické otázky a prohlídku vily. Téměř celý příběh se totiž odehrává v přítmí půdy vily Löw-Beer, která hře dodává tajemný půvab. Dokonale připravená stanoviště, dobové relikvie, historická fakta v podobě krátkých filmových ukázek provází návštěvníka od první chvíle. Hru jsme si opravdu užili a kolegyním z Brna patří velký obdiv a poklona zároveň k tak skvělému počinu!

Pátrací hra V kůži tajného agenta je skvělým příkladem posouvání hranic muzejní edukace. Nabízí nový pohled na muzejní prezentaci ve vztahu k návštěvníkům. Účastnit se jí mohou jak rodiny, tak skupiny lidí, které zajímá historie místa secesní vily propojená se skutečným příběhem jejich majitelů. Rozhodně doporučuji navštívit jak vilu, tak pátrací hru. Termíny pátrací hry jsou ale obsazené na několik měsíců dopředu. A není se čemu divit!

Pátrací hra | Vila Löw-Beer (vilalowbeer.cz)

 

Pavlína Pitrová, leden 2023

edukační pracovník
Mgr. Pavlína Pitrová

tel. č.: 567 217 133; 604 875 412
pitrova@ogv.cz

Fotogalerie