1
1

Spolu u stolu

1. 9. 2021 — 30. 6. 2022

Edukační program Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě a F POINTU Jihlava, který vznikl v rámci projektu Jihlava mi není fu©k (Město jako prostor pro kreativní učení).

Kdy: školní rok 2021/2022, každé úterý od 16 do 17.30 hodin.

Pro koho: děti ve věku 9 až 14 let. Přihlásit se mohou jihlavští, mimo jihlavští a ti, kteří se do Jihlavy přistěhovali z jiných zemí.
KAPACITA PROGRAMU JE V TUTO CHVÍLI NAPLNĚNA.

Celý program je pro děti zdarma!

Téma programu:

Jihlava mi není fu©k! Komunikace mi není fu©k! Umění mi není fu©k! Prostřednictvím výtvarného vyjádření a za pomoci foťáku se pokusíme objevit a určit cíl programu: jak moc nebo málo jsme odlišní a jak moc nebo málo máme společného.

Kontaktní osoba: Mgr. Pavlína Pitrová, lektorka OGV v Jihlavě / pitrova@ogv.cz / 604 875 412

Program Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě vznikl ve spolupráci s jihlavským F Pointem. Děti, které docházejí k nám do galerie a děti, které navštěvují F Point, se v tomto programu spojí v jednu společnou tvůrčí skupinu. Dostanou možnost diskutovat o tématech, která chtějí otevřít v rámci jinakosti a rozdílnosti kultur. Budeme si spolu povídat o životě v naší zemi, našem městě, popřípadě svojí rodině či kamarádech, domlouvat společná témata, která děti následně výtvarně ztvární. Důležitým momentem programu je navzájem se inspirovat, tvořit a zároveň naše společné úsilí zachytit objektivem fotoaparátu.

23. 11. 2021 / setkání v OGV Komenského 10 [FOTO]
Výstava sester Válových inspirovala děti k samostatnému tvoření. V obrazech obou umělkyň nejprve nacházely postavy či zvířata. Následně vznikaly květiny, stromy a kameny pomocí suchých pastelů. Výtvory si děti samy zafixovaly. Na závěr anonymně hodnotily dosavadní průběh našich setkání a mohly napsat, co by v galerii chtěly zažít.

16. 11. 2021. / setkání v OGV Komenského 10 [FOTO]
Po dlouhých čtrnácti dnech jsme se s dětmi opět potkali. Velká část z nich se omluvila, jelikož jsou nemocní nebo tráví čas v karanténě. I proto jsme naše setkání pojali velice oddechově. Děti mohly navrhnout a odhlasovat hry, které by si společně rády zahrály. Byly tvořivé i pohybové. A také vzniklo už třetí video ze série minirozhovorů, které děti natáčí během našich setkání.

26. 10. 2021. / setkání v OGV Komenského 10 [FOTO]
Třetí setkání bylo opět seznamovací a to s venkovní galerií Nonstrop. Cestou k ní jsme míjeli kostel svatého Jakuba a krátce si řekli něco málo z jeho historie. Po návratu jsme sešli do galerijního prostoru IGLOO, kde se děti seznámily s výstavou francouzského umělce Félixe Bluma. I on se věnuje práci s dětmi, a tak nám jeho tvorba byla víc než blízká. Inspirací pro tvorbu byly dětem jeho cvrčci. Sami následně kreslily či vyráběly svůj oblíbený hmyz.

12. 10. 2021 / setkání v OGV Komenského 10 [FOTO]
Druhé setkání proběhlo s úvodem kolegyně Lucie Petříkové z Centra dokumentárního filmu (CDF), která dětem nabídla možnost účastnit se natáčení našich setkání. Několik dětí projevilo zájem a ty Lucie zasvětila do práce kameramanů a reportérů. S ostatními jsme mezi tím navázali na předchozí prohlídku výstavy - děti tvořily pomocí drátků a kartonů. Kdo měl zájem, mohl fotit momentky z našeho tvoření. 

5. 10. 2021 / setkání v OGV Komenského 10  [FOTO]
Na prvním setkání se děti poznávaly mezi sebou a společně jsme se seznámili s jednou budovou jihlavské galerie. Prošli jsme si část výstavy s názvem Temná noc duše, která navazovala na naše tvoření. To jsme ale pouze začali. Pokračovat v něm budeme během příštího setkání.

registrace ⟶
edukační pracovník
Mgr. Pavlína Pitrová

tel. č.: 567 217 133; 604 875 412
pitrova@ogv.cz

aktuálně