1
1

Náš street art II

15. 10. 2019 — 18. 2. 2020

Cílem programu je zažít teoreticky a následně prakticky přípravu vlastního výtvarného projektu s tématem street artu. Od návrhu, přes legislativu, propagaci, až po jeho vlastní realizaci. Žáci si vyzkouší, co vlastně obnáší příprava výstavy i s jejím uskutečněním a finálním představení veřejnosti.
Program je zaměřen na spolupráci jak ve třídní skupině tak i mimo školní komunikaci s osobami a účastníky, kteří jsou do projektu přímo i nepřímo zainteresováni. Důraz je kladen především na komunikaci a společnou práci.

Program je určen pro jednu školní skupinu a probíhá v rámci celého školního roku.

Program je podpořen magistrátem města Jihlavy v rámci projektu Jihlava vzdělává kulturou, a proto je zcela zdarma.

Kontaktní osoba: Mgr. Pavlína Pitrová / pitrova@ogv.cz / 604 875 412

II. ročník programu ve spolupráci se ZŠ Rošického byl ve školním roce 2019/2020 kvůli pandemii koronaviru předčasně ukončen.

15. 10. ZŠ Rošického [FOTO]
První, seznamovací setkání s žáky 9. třídy ZŠ Rošického proběhlo ve škole. Studenti se seznámili s historií street artu, komunikovali jsme s městskou policií, konkrétně panem Mašterou. Ten je seznámil s řešením situací nelegálního graffity v Jihlavě. Žáci se pokusili vytvořit si svůj vlastní jednoduchý tag a na závěr vyplnili jednoduchý dotazník, který se týkal především jejich nálady a nastavení v souvislosti s tvorbou vlastního street artového díla.

13. 11. OGV, Komenského 10 [FOTO]
Tentokrát jsme žáky pozvali na vernisáž výstavy Jana Híska s názvem Ostrov v lese, která se konala v galerii na Komenského 10. Účast byla dobrovolná, jelikož se akce uskutečňuje mimo hodiny školní výuky. Tvorbou Jana Híska se žáci mohou jednak nechat inspirovat, ale hlavně si s ním mohli popovídat. Byl otevřený jejich dotazům, diskutoval s nimi a pozval je i na komentovanou prohlídku své výstavy.

19. 11. ZŠ Rošického [FOTO]
Současný umělec, který se zabývá street artem, Ondřej Vyhnánek navštívil studenty a povídal si s nimi především o své vlastní tvorbě. O svých začátcích, prvních zakázkách a možnostech, které se dnešním street artovým umělcům nabízejí. Vyprávění doprovázel fotografiemi i krátkým videem. Na ukázku přinesl několi publikací a vlastních katalogů. Největší diskuse se odehrála až po zvonění, takže příště si musíme nechat zazvonit o něco dřív. :)

4. 2. Magistrát města Jihlavy [FOTO]
Setkání na magistrátu města Jihlavy s Mgr. Ivanou Jelínkovou proběhlo ve velmi přátelském duchu. Studentům nastínila, jaké objekty by bylo možné využít pro jejich vlastní tvorbu. Hledali jsme ulice, objekty i jejich majitele. Několik tipů máme a žáci se mezi sebou domluvili, kdo koho osloví. Zjistili jsme, že do výběru možná zařadíme objekt, který poskytnou rodinní příslušníci. Zatím to vypadá na ideální stav. :)

18. 2. OGV, Masarykovo nám. 24 [FOTO]
V galerii na Masarykově náměstí jsme diskutovali nad místy, která by se pro náš projekt dala využít. Shodli jsme se, že příliš velkým soustem by pro nás byla zeď u Dlouhé stěny, naproti parku u CityParku. Zeď u VŠPJ, která vypadala velice nadějně, musela být z výběru vyřazena, neboť se počítá s jejím odstraněním během tohoto roku. Objekt kotelny na ulici Jarní byl dalším možným místem. Do příště se žáci pokusí vytvořit první návrhy právě pro tuto budovu.

registrace ⟶
edukační pracovník
Mgr. Pavlína Pitrová

tel. č.: 567 217 133; 604 875 412
pitrova@ogv.cz

aktuálně