Letní výtvarný plenér Přibyslav 2022

plenér Přibyslav 2022

Letní výtvarný plenér Přibyslav 2022

16. 9. — 13. 10. 2022

Masarykovo nám. 24
mázhaus
586 01 Jihlava

Výstava vybraných prací vzniklých během třetího ročníku týdenního výtvarného plenéru v Přibyslavi.

Účastníci plenéru: Vasil Artamonov, Jaroslav Grodl, Hana Grodlová Sommerová, Eliška Hanuš, Pavel Kytner, Karel Krejčí, Matěj Lipavský, Olga Nová, Aleš Novák, Lenka Štěpánková, Karolína Šulcová, a zahraniční host z Německa malíř Samuel Müller

Malířský plenér Přibyslav 2022

25. 7. – 31. 7. 2022

Jedná se o týdenní setkání mladých malířů, studentů a nedávných absolventů vysokých uměleckých škol v inspirativní krajině Českomoravské vrchoviny. Toto letní sympozium je zaměřené zejména na intenzivní malování venku ve volné krajině či v ulicích Přibyslavi. Na závěr jsou výsledky společné práce prezentovány veřejnosti drobnou výstavou. Hlavním smyslem akce je sdílení motivace, zkušeností a rozvoj osobních postojů na základě společného zážitku malířské práce v plenéru.

K účasti na letošním ročníku byl pozván zahraniční hosta z Německa – mladý třiadvacetiletý malíř Samuel Müller z Hülbenu. Předmětem jeho práce je malování v exteriéru, přičemž se věnuje rozsáhlému spektru možných motivů – od volných přírodních scenérií po partie městské zástavby. Daří se mu aktualizovat či prodloužit tradici německého plenérismu, která počíná dílem malířů Maxe Slevogta či Lovise Corintha v 19. století a jako i jinde ve světě pokračuje přes celé 20. století kontinuálně i v současnosti.

 

Výstava již skončila.

VSTUPNÉ

vstup zdarma

PŘÍLOHY

tisková zpráva

Fotogalerie