Po Vysočině…
Po Vysočině…

Už třetím rokem pro Vás připravujeme výletní mapu Objevujeme Jihlavu a okolí.

Naším cílem je seznámit (se) širokou veřejnost s méně známými turistickými cíli, místy, která se vztahují k historii, umění…

První mapa vyšla v roce 2021 v reakci na pandemii, kdy venkovní turistika byla preferovaným zdrojem zábavy, nejenom pro rodiny s dětmi. A jelikož se naše mapa setkala s velkým úspěchem (náklad 500 ks se během prázdnin rozebral), rozhodli jsme se z této tiskoviny udělat tradici.

Mapa obsahuje vždy 10 míst přímo v Jihlavě a 10 míst v různých koutech Vysočiny. Ke každému místu se váže jednoduchý úkol, a pokud se Vám podaří splnit alespoň 10 z nich, tak při odevzdání mapy v galerii na Vás čeká drobný dárek.

A jelikož naším cílem je, aby se zájemci na daná místa opravdu podívali (nikoliv, aby si je našli na internetu společně s odpověďmi na dané otázky), sami se vydáváme po předem vytipované trase, a přímo na místě vymýšlíme jednotlivé úkoly (v loňském roce jste například mohli počítat zuby koně sochy Jana Žižky v Přibyslavi).

V rámci letošní trasy jsme zavítali na severozápad Vysočiny – Pelhřimovsko, Humpolecko, Havlíčkobrodsko. Navštívili jsme synagogu, kostel, klášter, zříceninu, památník, ale třeba i trychtýř!

Na konkrétní místa a jejich konkrétní úkoly si budete muset ještě chvilku počkat. Získané podklady právě zpracováváme, pak je předáme grafičce Báře, která pro nás připravila i loňský design mapy. A pak šup do tiskárny! Pokud půjde vše dle plánu, tak v průběhu června budou mapy k vyzvednutí zdarma na recepci galerie!

 

Jana Jarošová, duben 2023

asistentka ředitele, PR
Bc. Jana Jarošová, DiS.

tel. č.: 567 301 681; 721 434 761
jarosova@ogv.cz

Fotogalerie