Objevujeme Vysočinu
Objevujeme Vysočinu

Už počtvrté jsme se vydali po zajímavých (a méně známých) místech Vysočiny, která Vám představíme v chystané výletní mapě.

Mapu s názvem Objevujeme Jihlavu a okolí jsme poprvé vydali v roce 2021 v reakci na omezení zavedená v rámci pandemie. Do galerie jsme Vás v té době pozvat nemohli, tak jsme pro Vás alespoň připravili mapu zajímavých míst v Jihlavě a blízkém okolí, která navíc byla soutěžní – komu se podařilo splnit alespoň 10 z 20 úkolů, které se vázaly na jednotlivá místa, dostal od nás drobný dárek. Mapa měla nečekaný úspěch a náklad 500 ks byl pryč během pár měsíců. A proto jsme se rozhodli z této tiskoviny udělat tradici.

Letos pro Vás připravujeme již čtvrté vydání a představujeme místa ze všech koutů Vysočiny. Zajeli jsme například do Stanovic na Pelhřimovsku, do Nové Říše nebo Brtnice. Všechna předem vybraná místa se vždy snažíme navštívit osobně, pořídit zde vlastní, autentické fotografie, které mapu doplňují, a hlavně vymyslet úkol, který se na místo váže.
V letošním roce jsme trochu vybočili z naší předem pečlivě plánované trasy a navštívili místa, která jsme původně v plánu neměli. Některá nás mile překvapila tak, že jsme se je rozhodli zařadit již do letošní mapy, některá si dáváme do archívu na příští rok a některá jsme zase úplně vyškrtli. 
Letos nám při cestování přálo i aprílové počasí a zabloudili jsme jenom jednou. :-)

Teď je příprava mapy v rukách naší edukátorky Pavlíny, která dává dohromady texty a vybírá fotografie. Poté všechny podklady poputují ke grafičce Báře, se kterou spolupracujeme již několikátým rokem, a která mapy navíc vždy doplní i o vlastní krásné ilustrace.

Pokud vše půjde podle plánu, novou mapu s tipy na výlety i zajímavými jihlavskými místy si budete moci v galerii vyzvednout už v průběhu června.

Jana Jarošová, květen 2024

asistentka ředitele, PR
Bc. Jana Jarošová, DiS.

tel. č.: 567 301 681; 721 434 761
jarosova@ogv.cz

Fotogalerie