Dny otevřených ateliérů na Vysočině
Dny otevřených ateliérů na Vysočině

Slavnostní zahájení této tradiční akce se letos konalo v Horácké galerii.

Po třech letech, kdy se toto zahájení konalo v prostorách naší galerie, jsme předali pomyslné žezlo právě do Nového Města na Moravě. A samozřejmě jsme u toho nemohli chybět!

Zahájení se konalo v podkroví Horácké galerie, kde právě probíhá výstava FIBER ART SPACE, která představuje tvorbu současných studentů, absolventů a pedagogů Ateliéru textilní tvorby na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě.

V tomto inspirativním prostředí, za příjemného hudebního doprovodu přítomné kapely a za hojné účasti umělců a partnerů projektu, včetně hejtmana kraje, zahájil Filip Prokop, koordinátor letošního ročníku DOA, ve spolupráci s kolegyní Vendulou Markovou z Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod, které je organizátorem celé akce, sobotní odpoledne plné umění a přátelského setkávání.

Součástí zahájení byla také vernisáž fotografií vybraných ateliérů a uměleckých prostor zapojených do letošního ročníku od Ireny Armutidisové.

Kolegům z havlíčkobrodského muzea i Horácké galerie gratulujeme k vydařené akci, a držíme palce, aby letošní ročník DOA, který proběhne ve dnech 7. a 8. října, byl stejně úspěšný jako jeho slavnostní zahájení.

Nové Město na Moravě máme trochu z ruky, a tak jsme tuto příležitost využili i k důkladné prohlídce všech aktuálních výstav a také nádherných prostor Horácké galerie, stejně tak i k přípravě dalšího vydání naší již tradiční mapy (nejenom) pro rodiny s dětmi s názvem Objevujeme Jihlavu a okolí. Galerijní edukátorka Pavlína Pitrová si totiž na novoměstském náměstí vytipovala další zajímavé místo, které plánuje do mapy v roce 2024 zařadit. O jaké místo se jedná? To si budete muset počkat až zase za rok. ;-)

 

Jana Jarošová, září 2023

 

 

asistentka ředitele, PR
Bc. Jana Jarošová, DiS.

tel. č.: 567 301 681; 721 434 761
jarosova@ogv.cz

Fotogalerie